top of page

שאלות ותשובות

 ?מהי שיטת פרידמן בורנשטיין

ד״ר עמירם בורנשטיין היה גדול מנתחי השד בארץ. ביחד ניתחנו מאות מטופלות ופיתחנו את השיטה הייחודית ל הקטנת שדיים, הרמת שדיים, החלפת שתלים ואף הוצאת שתלים לגמרי.

שיטת פרידמן בורנשטיין מבוססת על עיקרון בנייה ועיצוב מחדש של השד, מהבסיס כלפי חוץ. ניתוח בשיטת פרידמן בורנשטיין מקטין את ״עומס״ הצלקות על השד - שימוש בצלקת אחת, מבטל את הצורך בנקזים - השד בנוי בצורה יציבה ואחידה, ללא חללים העשויים להתמלא בנוזל.

מאמר מדעי על השיטה  

וידאו על בניית השד  

לינק לקניית הספר 

האם יש גישות שונות להגדלות חזה?

הגדלת חזה עם שתל עגול/בולט – מרבית הנשים בוחרות בשתלים עגולים, בדרך כלל נבחר בשתלים עגולים כשמטרתנו היא להשיג מראה שופע ומלא ככל האפשר, כשנרצה להוסיף מקסימום נפח, וכשנרצה להשיג מראה בסגנון  "פוש אפ".

הגדלת חזה עם שתל עגול בעל פרופיל בינוני – בחזה טבעי בעל מראה נאה ומאוזן, כאשר נבקש להוסיף נפח בצורה טבעית יחסית נעדיף להשתמש בשתלים עגולים בעלי פרופיל בינוני.

הגדלה והרמת חזה – בחזה שהתרוקן התרופף וצנח, בעל עודפים של עור ורקמה רופפת, מיקום הפטמה נמוך מדי ופונה כלפי מטה. רוב הסיכויים שנרצה לעצב את החזה בצורה נאה מה שיחייב לעתים ביצוע ניתוח הגדלה והרמה (הרמה עם שתלים). 

תיקון שדיים צינוריים – אם את מרגישה שהחזה שלך נראה מוזר ואיננו יפה, את לא לבד. כחמישית מהנשים מתלוננות על חזה שהצורה שלו אינה עגולה וסימטרית כפי שהיו רוצות. לפעמים מדובר במראה שפיצי, לפעמים השדיים נראים מוזרים או מעט מעוותים. לרוב הם גם אסימטריים לפעמים הם גם קצת נפולים, נוטים לצדדים ובעלי רווח גדול מדי ביניהם. בחלק מהמקרים קיימת גם נטייה לעודף משקל אשר מפריעה לחזה להתפתח בצורה תקינה.

מהי המחשה (סימולציה) והתאמת שתלים?

ההמחשה נעשית בעזרת שתלי מדידה בגדלים ודגמים שונים אותם נניח בחזיית מדידה ומעליה גופייה צמודה. כך תוכלי לראות את עצמך מול המראה ולדמיין את תוצאת הניתוח.

נוכל לנסות גדלים שונים ודגמים שונים של שתלים עד שנגיע לתוצאה הרצויה האהובה עלייך, זו שנחשוב יחד שהיא ניתנת לביצוע ומחמיאה לך ואינה מסכנת את הצלחת הניתוח. 

מהי הסכמה מדעת?

אמנם הם נדירים ורוב הסיכויים שהם לא יתממשו. מחובתנו להסביר לך אותם בצורה ברורה ומפורטת כדי ליידע וכדי שיהיו בידייך כל הכלים לבצע החלטה מודעת ומושכלת עבורך.

?מהן הבדיקות לקראת הניתוח

לקראת הניתוח תתבקשי לבצע מספר בדיקות אשר תפקידן לוודא כי מצבך הבריאותי תקין ומאפשר את ביצוע הניתוח הפלסטי באופן בטוח.

  • ספירת דם

  • בדיקה ביוכימית בסיסית

  • בדיקת תפקודי קרישה

  • אלקטרוקרדיוגרפיה (אק"ג) וצילום חזה

  • בדיקה על - קולית (אולטרסאונד שדיים) מגיל 30, או לאחר הריון ולידה

  • ממוגרפיה של השדיים - מגיל 40

מהי פגישה טרום ניתוח?

טרום ניתוח - פגישה אחרונה לפני הניתוח עצמו
פגישה זו נועדה לסגור את כל הקצוות, לוודא שהכל ברור ומסוכם והיא הפגישה שלאחריה יתקיים הניתוח. במהלכה נסיים את איסוף המסמכים והנתונים החשובים שלך, נוודא שהרישום בתיק מדויק, מעודכן וקפדני, נעבור על הבדיקות שהתבקשת לבצע ונוודא שהן תקינות. כחלק מהבדיקה והתיעוד הרפואי נצלם אותך בהתאם לניתוח שאת עומדת לעבור. תמונות אלו לא תפורסמנה ולא תיחשפנה בפני אחרים אלא אם נסכים ונחתום על הסכמה נפרדת לכך על פי בקשתנו.
נסביר לך שוב מהם הסיכונים האפשריים בניתוח ונבקש שתעברי על דפי ההסבר המפורטים לגבי הניתוח אותו את עומדת לעבור. לסיום לאחר שנוודא שכל שאלותייך קיבלו מענה מלא נבקש ממך לחתום על טפסי ההסכמה לניתוח.

איך לנהוג ביום לפני הניתוח?

יש לסבן את הגוף היטב וללבוש בגדים נקיים ונוחים שאינם צמודים (בגדי ספורט). מומלץ לא ללבוש חזייה בלילה שלפני הניתוח.
עלייך להסיר את כל התכשיטים מגופך לרבות שרשראות, צמידים, עגילים, פירסינג, עגילי טבור ועגילי ציפורניים.
הקפידי לישון שנת לילה מלאה והימנעי מפעילות בשעות הערב המאוחרות.
חובה להקפיד על צום מלא הן למזון ולמשקאות למשך הזמן כפי שיוסבר לך על ידי הרופא. לרוב יש צורך בצום של כ - 8 שעות לפני ניתוח בהרדמה כללית.
ניתן לשתות נוזלים מימיים צלולים עד 4 שעות לפני הניתוח. במידה ועלייך ליטול תרופות קבועות בבוקר הניתוח אנא ידעי אותנו מראש.
בחדר ניתוח תתבקשי ללבוש חלוק נקי ובגדי חדר ניתוח מיוחדים.
ייתכן ותחושי מעט מתח וחרדה, זהו תהליך נורמלי האופייני לנשים העומדות לפני ניתוח.

איך ארגיש אחרי הניתוח?

השבוע הראשון לאחר ניתוח הגדלת חזה

חמשת הימים הראשונים לאחר ניתוח הגדלת חזה מהווים את מרבית תקופת ההחלמה ובמהלכם צפוי שיהיו מעט כאבים, אי נוחות, הגבלה בתפקוד היומי וקושי בהנעת הידיים. בימים אלו תחושת הכאב תהיה גבוהה יותר והיא תפחת הדרגתית ככל שההחלמה תתקדם. במהלך הניתוח ד״ר פרידמן מזריק חומר מאלחש לרקמת השד אשר מקטין משמעותית את דרגת הכאב.

מומלץ להשתמש באופן סדיר באקמול ואופטלגין לסירוגין כל 4 שעות. כמובן שאנו נוודא מראש שאינך רגישה לתרופות אלו ונעזור לך לבחור את התרופות הנכונות עבורך.

יש לוודא שהחזיה יושבת היטב במקומה באופן סימטרי ואינה לוחצת על התפרים. ניתן להתקלח החל מהערב ביום שאחרי הניתוח. קו התפרים יכוסה בפלסטר הצמוד לעור. ניתן להרטיבו אך אין לשפשף או לקלף את המדבקות. יש לייבש היטב את העור לאחר המקלחת ולהניח מיד את חזיית הריפוי וההחלמה.

עלייך לישון איתה ולהסירה רק לפני המקלחת. התפרים הפנימיים נמסים ואין צורך להסירם.

השבוע השני לאחר ניתוח הגדלת חזה

בשבוע השני לאחר הניתוח תוכלי לחזור בהדרגה לפעילות יומית מלאה, עיקר ההחלמה כבר מאחורייך, הכאבים פחתו באופן משמעותי ואת כבר רוצה לחזור לשגרת היום שלך. השדיים מתרככים ומתקרבים זה לזה הדרגתית, את יכולה לחזור לעבודה אך עדיין מוגבלת מעט בהנעת הידיים ובהרמת משאות כבדים.
ייתכן שתצטרכי עזרה אם יש לך ילדים קטנים שאת צריכה להרים ובעבודות בית נמרצות. ייתכן ותחווי מדי פעם כאב בגלים, בתנוחות מסוימות, במצבים מסוימים או בפעילות מסוימת בה הכאב גובר. זהו איתות מגופך כי עלייך לנוח מעט ולחכות עד אשר הכאב יחלוף, ייתכן ואת מאמצת את אזור הניתוח באופן מיותר. קחי לך את הזמן הדרוש לך להחלים…

החודשים הראשונים לאחר ניתוח הגדלת חזה

השדיים מתרככים בהדרגה ואת מתחילה להרגיש שהשתלים הופכים להיות חלק מגופך. ייתכן ותרגישי מעין זרמי חשמל מעקצצים בחזה ו.או בפטמות, זו תופעה טבעית של קצות עצבים שנפצעו בניתוח ומתחילים בתהליך ההתחדשות, זהו תהליך ארוך שיכול לקחת שבועות ואף חודשים, חשוב לבצע עיסויים כמו שנסביר לך במרפאה.

מהי חזייה לניתוחי חזה?

מטרת ניתוח חזה (שדיים) היא לעצב מחדש את השד, לכן אין צורך ואפילו מזיק ללבוש חזיות שמנסות לעצב את השד מלאכותית.

אסור ללבוש חזיית פוש אפ או קאפ קשיח

עם ברזלים בחצי השנה הראשונה. שלושה חודשים ראשונים עם חזיית החלמה, שלושה חודשים לאחר מכן אפשר חזיית קאפ רך כמו חזיית "Nearly Nude" של דלתא. לאחר מכן ניתן להשתמש בכל סוגי החזיות.

חזיות סטרפלס הן החזיות הכי לא מומלצות שיש, הן מועכות את החזה, נשענות עליו ומפילות אותו.
גוזיות "ספגטי" אינן מחזיקות את החזה הן רק מכסות אותו. ללבוש גוזיה זה כמו להיות בלי חזייה.
חזיות השינה הטובות, הנוחות והמומלצות ביותר הן חזיות ההחלמה שתרכשי במרפאה לקראת הניתוח.

מומלץ לישון איתן כל לילה באדיקות, תפקידן לשמור על זקיפות החזה לאורך שנים ארוכות.

איך תבחרי נכון את החזיה האופנתית החדשה שלך לאחר הניתוח?

חזייה טובה היא בעלת שני המאפיינים החשובים הבאים:

• כשאת לובשת אותה, אם את מנסה להכניס אצבע בין השדיים בקו האמצע בין הבטן לחזייה – האצבע נצמדת לבטן ונתפסת – זה אומר שבחרת נכון את ההיקף שלה, שהידקת אותה היטב, שהיא עשויה מבד איכותי וחזק ושהיא תתמוך בחזה בצורה טובה.
• היא בעלת כתפיות חזקות (לא צריכות להיות עבות מדי...) אשר ניתן להדק אותן כלפי מעלה ולאחר ההידוק הן נשארות מתוחות ולא משתחררות... – זה אומר שהחזיה איכותית ויש ביכולתה לתמוך בחזה החדש והיפה שלך ולעזור לך ליהנות מהתוצאה הנאה לאורך שנים.

bottom of page